JOTUL I 400 CB PANORAMA

Jotul I 400 CB PANORAMA krbová vložka černý lak 341254 Řada Jotul I 400 se skládá ze tří modelů moderních krbových vložek střední velikosti. Velké prosklení dvířek umožňuje...
62 690 Kč

Průměr kouřovodu
    150 mm
    Se zadním přikládáním

Jotul I 400 CB PANORAMA krbová vložka černý lak 341254

Řada Jotul I 400 se skládá ze tří modelů moderních krbových vložek střední velikosti. Velké prosklení dvířek umožňuje perfektní výhled na hořící oheň. Jotul I 400 Panorama má prostorné topeniště se světlým obložením, díky němuž krb vypadá luxusně, i když se v něm zrovna netopí.

Jotul I 400 Panorama lze kombinovat s obestavbou Jotul S 17.

Přednosti:

Velké klenuté prosklení

Dvoustupňové spalování CB

Jotul I 400 Panorama lze instalovat také jako kazetu do otevřeného krbu (podmínkou je zakoupení montážního setu – příslušenství na objednávku)

Velké prosklení dvířek umožňuje krásný výhled na oheň

Kvalitní norská litina

Oplach horkým vzduchem udržuje sklo čisté

Možnost přímého připojení přívodu externího vzduchu

• Max. délka polen: 40 cm
    • Povrchová úprava: černý lak

Dlouhá doba hoření bez přikládání

Snadná instalace s horním vývodem kouřovodu!

Systém CB (dvoukomorové spalování)

Cílem dvoukomorového spalování je dokonalejší spalování, využití veškeré energie, obsažené ve spalovaném dřevu a zároveň maximální ohleduplnost k životnímu prostředí, neboť při použití systému CB se spaluje až 90% plynů a prachových částic.

Princip fungování čistého spalování CB

Konstrukce kamen a krbových vložek se systémem CB umožňuje přisávání vzduchu otvorem v jejich dolní nebo v zadní části. Tento vzduch se předehřívá v litinovém meziplášti a pomocí kaskádovitě instalované soustavy trysek nebo otvory v zadní stěně je přiváděn nad topeniště.

Zde se mísí s kouřovými plyny, dochází ke zplynování a sekundárnímu spalování. V této fázi při teplotě nad 600°C jsou spalovány především prachové částice a těkavé plyny. Tímto způsobem je možno maximálně využít energii spalovaného dřeva nebo dřevěných briket.

• Tepelný výkon: minimální 3,7 kW – nominální 6 kW – maximální 9 kW
    • Hloubka: 422 mm
    • Přímé přip. extern. vzduchu: ANO

Ilustrační foto !

1zákazník doporučuje produkt

• Používám 3 roky. Důvod koupě byl vzhled a na krby s tímto výkonem poměrně robustní provedení s velkým sklem. Cena sice vyšší, ale nakonec jsme to zkusily a dnes bych určitě neměnil. Po 3 letech musím ocenit konstrukci krbu, kde odtah spalin z krbu jde přes dvě přepážky a teplo se tak maximálně předává, než se opravdu dostane do komína. Dále v krbu krásně hoří a především funguje perfektně oplach skla. Je to zatím jediná vložka co jsem tak okolo po známých viděl, která se opravdu nešpiní a sklo je celou dobu čisté. Není třeba vůbec používat chemii na čištění, Chemii používám na konci sezony, abych sklo důkladně očistil, ale jinak stačí pouze setřít strany papírem před topením, kde se usazuje jemné očouzení (za topení defakto neviditelné) a sklo je opět perfektně čisté. Opravdu by mě zajímalo, zda je to záležitost perfektně zpracovaného krbu, kdy ten oplach skla je dělán opravdu kvalitně nebo tomu i hodně pomáhá panoramatické sklo, ale opravdu čistota skla stojí za to a na oheň je krásně vidět. Jinak já jsem si dělal navíc klapku do komína (dělal bych ji raději i dnes), pač ta na krbu není, i když asi by se dalo být i bez ní. Ještě doplním, že mám sání z venku, které krb za příplatek umožňuje. Kvalitu nerezových trubek pro toto napojení uvádím jako jediné mínus níže. Nakonec mě ještě napadá, že krb nemá ve standardním provedení popelník (za příplatek), což se mi zdálo jako nevýhoda, ale nijak mi nechybí. Myslím, že to není třeba a spíše to, že dřevo leží ve žhavém popelu, podporuje dobré hoření. Před každým topením pouze vyberu popel, max. po každém druhém.
      • Jak jsem zmiňoval výše, jediné mínus je to provedení nerezových trubek, které mají snahu se rozmotávat po spoji (jsou to klasické flexi hadice 2x60mm a 1x100mm pouze z nerezu.) TA jedna malá se mi tak dlouho odmotávala, až byla krátká a musel jsem shánět novou. Nakonec jsem sehnal nějakou za cca 600 a byla to nerozová flexi hadice na nějaký karavan a ta byla perfektní. Myslím si, že jsem měl rovnou vyměnit i tu druhou.

Po třech letech používání musím ocenit kvalitu provedení krbu, který opravdu krásně spaluje a navíc po celou dobu nechává krásně čisté sklo.