Romotop 025 W02 BD

Hloubka
    595 mm
    Průměr kouřovodu
    180 mm

Krbová vložka široká rovná s centrálním přívodem vzduchu a teplovodním výměníkem.

• ležatá, rovný rám a dvířka
    •  trojité prosklení (vnější designové potištěné, prostřední se zrcadlovým efektem a vnitřní reflexní sklo)
    •   teplovodní výměník se systémem TRIPLE PASS
    • CPV - centrální přívod vzduchu
    • regulace vzduchu jedním ovládacím elementem
    • speciální ocelový plech COR-TEN
    • čistící otvor pro trubkovnici výměníku
    • zakomponována vychlazovací smyčka
    • součástí krbové vložky je dochlazovací i odvzdušňovací ventil
    • možnost zadního přikládání

Průměrná spotřeba dřeva 3,1 kg/h

Barevné možnosti korpusu

2zákazníci nedoporučují produkt

• servis

Tak já také doplním svojí recenzi podrobněji o servis. Servisní technici, když přijeli, hned kontrolovali, zda nebyla vložka přetápěná. Kontrolovali ve dvířkách nějakou folii, která by se při přetápění deformovala. Folie byla v pořádku. Pak ještě kontolovali přímo v ohništi nějakou část, která by se také deformovala. Jejich hodnocení bylo, že tyto části jsou ve velmi dobrém stavu a že určitě nebyla přetápěná. Poté mi začali vyprávět, jak ostatní lidé, co mají tyto vložky, volají servis a mají to špatně zapojené. Mají vysoké komíny a vložky nefungují, dále to přetápějí, protože mají špatně udělané akumulační nádrže atd atd. A pak jsou Vám schopni říct, že pro pojištovnu Vám napíší vše, co budete chtít. Jak vypadl proud a přehřál se kvůli tomu okruh, napíšou Vám cokoliv. Jen ne pravdu, že je vložka špatně svařená. A vrchol byl, když bych to chtěl opravit, tak by chudák technik musel výměník rozřezat a 10 až 11 hodin by žral dehet (jeho slova).A on to rozhodně dělat nebude a nechá to spravovat jiné oddělení. Cena by byla od 25 000 Kč výš a nedoporučuje mi to opravovat. A rozhodně na opravu NEDAJÍ ZÁRUKU. Přívod vzduchu jsme regulovali tak, aby plamen nebyl moc intenzivní. Nechávali jsme dřevo v klidu hořet. Nenechávali jsme přívod vzduchu otevřený..

Problém s vložkou jsme vyřešili tak, že jsme koupili vložku Aquaflam 17. Vložka má záruku 5 let a zatím jsme s ní velmi spokojeni. Topíme v ní stejným způsobem jako v Romotopu, ohříváme stejný objem vody, Ale spotřebujeme polovinu dřeva. Tohle nás velmi překvapilo. Jinak novou vložku máme měsíc, tak je brzy na nějakou recenzi.

• Servis

Již jsem psal recenzi jako Čenda (bez registrace), toto je jen pokračování. Bohužel u toho byla jen manželka. Technik nám šamotový deflektor opět vyměnil, jsou teď jiné držáky a technika nasazování. Zdá se, že to bude solidní. Proto dávám 100%, v průměru z toho bude 80%, což podle mě odpovídá. Trošku mě ale zneklidnila předchozí recenze, protože technik nám doporučil nechávat otevřený přívod vzduchu. Pokud si dobře vzpomínám, tak v návodu toto nedoporučují kvůli přehřátí. Teď se dočtu, že po 3 letech prasknou sváry a to údajně kvůli přehřátí, doufám, že to mě nepotká. Za tyto peníze by se to stávat nemělo.

• parametry
      • kvalita zpracování
      • servis
      • krátká záruční doba

Vložku Romotop jsme si koupili na doporučení pěti kamnářství jako nejkvalitnější výrobek. Byli jsme ujištováni dlouhou životností cca 20 let. To nám také potvrdil odborně-kvalifikovaný poradce přímo ve firmě Romotop. První 3 roky (do letošní zimy) jsme byli s krbovou vložkou Romotop KV025 W02 velmi spokojeni. Jediný problém byla prasklá zadní a horní šamotová deska. Nepočítáme to jako závadu krbové vložky, protože jde o spotřební materiál, ovšem jednání se zákaznickým servisem ohledně dodání náhradních dílů bylo slušně řečeno problematické. Paní na náhradních dílech je velmi neochotná a nepříjemná, člověk má pocit, že doslova otravuje. Na dotaz ohledně termínu dodání šamotové desky, bez které nelze vložku používat, Vám oznámí, že toho má moc, že ji to nezajímá a počkáte si měsíc.
      I přes tyto relativně drobné problémy jsme byli s krbovou vložkou spokojeni. Až do letošního prosince. 28.12. 2017 jsme chtěli vybrat popel a zjistili jsme, že je popel mokrý. Naštěstí jsme si nechali v obestavbě krbové vložky velký revizní otvor a tím jsme zjistili, že je pod krbovou vložkou kaluž vody. Objevili jsme, že v levém vnitřním rohu je vložka prasklá. Pokoušeli jsme se kontaktovat firmu Romotop, ale mezi svátky bez úspěchu. Po svátcích jsme se dovolali na reklamace, kde nám řekli, že se to stává a pošlou servisní techniky.
      Servisní technik konstatoval, že vložka nebyla přetápěná, je v dobrém stavu a je správně zapojená. Ještě nám ukázal druhé místo, kde je vložka prasklá. Je prasklá nahoře ve 2 svárech a v levém vnitřním rohu. Možné řešení je, že se vložku pokusí svařit, což znamená vložku vybourat, odvést a přivést ji. Oni ji celou rozeberou, rozřežou, znovu svaří a zase zkompletují. Minimální cena opravy byla vyčíslena přibližně na 25000 Kč, ale protože je prasklá na více místech dosáhne pravděpodobně ceny podobné jako u nové vložky. Na opravu nám NEDAJÍ žádnou záruku, nezaručí nám úspěšnost opravy a opravu nám NEDOPORUČUJÍ. Pozvali jsme si proto vlastního svářeče, zda by byl schopen vložku opravit a ten konstatoval, že vložka je prasklá ve svárech a v místech, kde to nelze opravit. Tak jsme měli vložku Romotop na 3 topné sezony.
      Náš tip:
      - při potřebě náhradních dílů volejte do podnikové prodejny v Praze. Úplně jiné jednání, maximální ochota a pokud díl nemají, vyndají ho z vystavené vložky a pošlou ihned.
      - dnes víme, že při koupi nové vložky je pro nás důležitá délka záruky a ta je u jiných firem i 5 let.
      S firmou Romotop nechceme mít dále nic společného. Nejen kvůli vložce samotné, ale i kvůli přístupu k zákazníkům. Recenze na zboží normálně nepíšeme, ale za těch vyhozených 68 000 Kč za 21 měsíců topení (3 sezony po 6ti měsících + letošní 3 měsíce topení, což nedosáhne ani 24 měs. záruční doby) napíšeme alespon tuto recenzi.

• Perfektní účinnost
      • Minimální spotřeba
      • Romotop
      • Bezpečnost
      • Deflektor
      • Páka na ovládání vzduchu

Takže popořadě, účinnost - vím, že je letos mírná zima, ale mám tuto vložku v kombinaci s akumulační nádrží 750 litrů, nahřátá voda pak vyhřívá podlahové topení. Topím denně 4-5 hodin, víc není třeba. Mám 25 cm polystyrenu v podlaze, 15 šedého na stěnách, cihlu porotherm 30 cm a 40 cm vaty. Po čtyřech hodinách je barák vyhřátý, akumulačka od vrchu dolů nabitá na 70'C. V 22:00 přestávám topit, druhý den přicházím domů v pět. Mezi tím, se akumulačka vybije a elektrokotel se nezapne, v baráku je pořád 23 stupňů. V pět zatopím, v devět naposled přiložím. Fakt super.
      Dále spotřeba - mám doma hromadu dřeva, můj odhad byl jedna zima, opět uznávám zima je mírná, ve skutečnosti mi s touto vložkou vydrží dřevo na zimy tak tři, minimálně.
      Romotop - nemyslím tím jen značku, českou kvalitní, myslím tím služby. Měl jsem problém s prasklým sklem, vnitřní. Problém byl údajně s příliš dotaženým šroubkem, výměna bez problémů. Teda až na řemeslníky, zkoušeli na mou manželku když to přišli měnit, že jsem se jim přiznal, že jsem do toho bouchl dřevem, samozřejmě jsem nic takového neřekl a nebyla to pravda. Prostě to zkusili. Asi nebyli z Romotopu, o to víc by si měl Romotop dávat pozor s kým spolupracuje, zbytečně mu tito lidi kazí jméno.
      Bezpečnost - bohužel jsem již byl svědkem té skvělé události, kdys se vám zasekne čerpadlo. Moje chyba, po měsící netopení jsem neprotočil hřídel a moje vápenitá voda ze studny udělala své. Čerpadlo otvírající malý okruh se zalepilo a výměník se přehřál, na 91, začala hulákat řídící jednotka, pak na 95 a sepnula dochlazovací smyčka, okamžitě teplota klesla na 80, pak na 70 zrovna někdy v té chvíli se mi ale podařilo roztočit čerpadlo...takže spíš to byla spolupráce, dobrý adroš,,ale zkušenost na ostro k nezaplacení a hlavné vím, že to funguje. Dnes už mám i záložní zdroj, regulus. Taky věc, kterou velmi doporučuji, během těch větrů co byly jsem byl dvakrát bez proudu, záložní zdroj to zvládl na výbornou.
      Tak a teď k záporům,,,
      Deflektor - již o něj psal kolega přede mnou, takže nebudu papouškovat. Když jsem ho dával zpět do krbu po čištění poprvé, tak jsem myslel, že ho rozmlátím a už ten den topit nebudu, po druhé jsme již s manželkou vytvořili perfektní tým a s přesností hodinářů jsme to zmákli za chvíli.
      Tak a ta páka, to je vlastně důvod proč jsem se rozhodl napsat recenzi. Proč? Ptám se Tě Romotope proč? Proč vytvoříš takové dělo a dáš tam takovou věc. Kdybych se dnes zase nespálil tak to asi nepíšu, ale tak debilní řešení u krbu za 64 000 kč, (tolik mně od firmy Zajíc, velmi seriozní a vstřícní profíci), to bych nečekal. Nevím zda jste šetřili, nebo to má být styl, ale je to hrůza. To jste to nemohli udělat trochu delší, nebo izolované. Vždyť se to holou rukou po nahřátí skoro nedá ovládat...škoda.
      Tolik ode mně, jinak všem doporučuji..jo a nejde to nastavit, takže ve skutečnosti nemyslím 100% ale 95%,,za tu páku.

• Trojsklo jsme za 2 měsíce vůbec nemuseli čistit, opravdu se očistí samo.
      • Velký výkon (pokud je vše na svém místě)
      • Pokud se netopí, není dovnitř téměř vidět (odrazové sklo), takže není vidět "bordel"
      • Vzhled
      • Uzavíratelný box na popel
      • Velká účinnost (popel dobře vyhoří)
      • Zvládne bez problémů vytopit bungalov celkem 200m2 podlahového topení cca z 4h. (zateplená novostavba)
      • Padá a praská šamotový deflektor
      • Zadní dvířka měli být o kousek nižší (rozvedu v popisu)

Se vším bych byl velice spokojen, kdyby byl dobře uchycen šamotový deflektor. Ocelové držáky jsou volně položeny na bočních šamotových deskách, chápu, že nic nemůže být natěsno, aby se to neroztrhlo, ale tak jako tak to má vydržet na svém místě. (při ceně vložky to beru jako samozřejmost) Člověk musí dávat pozor, když přikládá zezadu, protože deflektor zhora zasahuje do prostoru dvířek (dle technika to prý jinak moc nešlo udělat, já bych řekl, že stačilo udělat zadní vířka o trošku nižší). Když tedy přikládáte, tak tu desku klidně vyrazíte, protože pokud se hodně nesehnete, tak si jí vůbec nevšimnete. Já do ni drbnul, držela, ale pak po čase spadla při topení. Bohužel i když jsem už na ni dával pozor, spadla ještě dvakrát a pak praskla. V rámci reklamace mi sice poslali novou desku s novým typem držáků, ty ale nepasují. Vypadalo to, že nová deska vydrží, ale cca po měsíci pro změnu jednoduše praskla. Jsem zvědav, jestli opětovná reklamace povede k vyřešení problému. Asi si vyrobím nějaké rozpěry, na které desku položím. Jak jsem zjišťoval, tak bratranci, který má Bef to dělá táké problémy. Nějak to tam zadrátoval. Já jsem teď vyndal i horní ocelové deflektory, aby to alespoň procházelo celým výměníkem, ale takto je výkon o poznání menší. Takže moje doporučení je s velkým vykřičníkem, bez deflektorů to prostě není ono.
      Ještě bych podotknul, že se vyplatila volba s trojsklem, i tak se nám prostor obyváku s jídelnou a kuchyní (ač je to 50m2) začne cca po 3 až 4 hodinách topení přehřívat. Ale během té doby to zvládne vytopit celkem 200m2 podlahovky bez problému.To samozřejmě nemusí platit pro starší nezateplené domy.